User Agent czyli przeglądarka

Wstęp:

Wojna przeglądarek udowodniła, że na nic najlepsze nawet standardy i najlepiej przemyślane rozwiązania jeśli nie będą realizowane przez oprogramowanie użytkownika. Internet - WWW - tylko tak może wyglądać i działać jak pozwala na to przeglądarka, której używa internauta. Przywiazanie do przestarzałego oprogramowania, zwykła niewiedza, czasem niechęć do instalowania nowych programów, wszystko to powodowało, że zamiast używać właściwych technik naginano reguły stosując sztuczki, bo przegladarek potrafiących poprawnie czytać kod nie było lub nie były używane.
Dziś jeden z tych problemów nie istnieje: są dostępne doskonałe programy, zarówno przegladarki oparte na module gecko (głównie Firefox) jak i Opera. Mają sporą i wciąż rosnącą grupę użytkowników, którzy bardzo dobrze wiedzą dlaczego używają akurat tego programu.
Pozostaje wciąż olbrzymia ilość ludzi którzy po prostu nie mają motywacji, żeby zastanowić się nad zmianą przeglądarki
Nie dotyczy to przeglądarek tekstowych - nie są (jako kategoria oprogramowania) przestarzałym rozwiązaniem, część z nich na pewno nadaje się do lamusa, ale wybór wyłacznie tekstowego interfejsu jest po prostu decyzją użytkownika, celem zastosowania CSS nie jest odcięcie wszystkich, którzy nie używają najnowszych i najbardziej zgodnych ze standardami przeglądarek od treści, ale wręcz przeciwnie: dostarczenie im jej w możliwie wygodny sposób.

Muzeum

Zastanów się nad zmianą:

Najlepsze:

Historia przeglądarek:

1990 - 1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

Odnośniki[ redesign ] || [ na górę strony ]